Hospicyjne spotkanie opłatkowe (fotorelacja)

Jak co roku, tym razem 7 stycznia, wszyscy ludzie dobrej woli działający w ramach Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego uczestniczyli w spotkaniu wigilijnym zorganizowanym w murach Przedszkola Miejskiego nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie.

Tradycyjnie już spotkanie wigilijne rozpoczął modlitwą ks. Dziekan Józef Piłat Proboszcz Rzymskokatolickiej Parafii Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie, a Tadeusz Boniecki Prezes Stowarzyszenia Hospicjum Domowego im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie złożył wszystkim życzenia i poinformował o działaniach Stowarzyszenia i planach budowy stacjonarnego hospicjum.

Z inicjatywy pani dyrektor Danuty Zagórskiej coroczną tradycją w Przedszkolu nr 13 jest przygotowywanie przez dzieci jasełek, którym przyświeca szczytny cel, wspierania działalności hospicjum. Występy dzieci, ich układy taneczne i pastorałki, wprowadziły gości w magiczny, wzruszający, świąteczny nastrój i sprawiły, że zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali i oglądali małych aktorów.

Po jasełkach był czas na łamanie się opłatkiem, kolędowanie oraz rozmowy z wolontariuszami, duszpasterzami czy zarządem sprawującym opiekę nad stowarzyszeniem.

🐦 Kicau Mania

Nikmati suara burung terbaik setiap hari! Rawat, latih, dan cintai burung kicauanmu.